Objednej si nad 2000 kč s DPH, a získáš DÁREK jako bonus = Liquid vitamín B12 s vysokou vstřebatelností ZDARMA.

Výhody Omega 3 oleje z mořských řas

Víte, že Omega 3 je možná to nejdůležitější, co můžeme do našeho těla vložit?

Pro srdce, mozek, oči a nervový systém dělá tolik, že pravidelný příjem je nezbytný, abychom se udrželi v kondici. I když si naše tělo dokáže vyrobit většinu potřebných tuků, nedokážeme si vyrobit Omega 3 mastné kyseliny. Ty jsou skutečně důležité pro buněčné membrány a receptory v celém našem těle, od dětství až po dospělost.

Vaše tělo potřebuje všechny tři typy Omega 3 mastných kyselin k udržení tělesné stavby a energie, a všechny tyto typy obsahují právě doplňky OMEGA 3 od VIVO LIFE, a to jsou:

  • ALA (dostupná v rostlinných potravinových zdrojích, jako jsou lněná semena a sójové boby)
  • EHA
  • DPA

Můžeme přeměnit určitou ALA, někdy známou jako mateřská mastná kyselina, na DHA a EPA, ale ne dost, což znamená, že většinu musíme získat z externího zdroje. Když lidé myslí na Omega 3, většinou si představí rybí tuk. 

Výhody Omega 3 oleje z mořských řas

Proč Omega 3 získávat z rybího tuku, zvláště když uvážíme, že jsou k dispozici rostlinné alternativy? Ryby také magicky neprodukují EHA a DPA. Řasový olej je primárním zdrojem EHA a DPA pro ryby, které je pak ukládají do svých vlastních buněk. Vzhledem k tomu, že EHA a DPA jsou dva typy Omega 3, je obtížné je získat z rostlinných potravinových zdrojů, olej z řas nám může poskytnout všechny výhody rybího oleje, aniž by to bylo nepříjemné! 

 Výhody Omega 3:

  • Omega 3 prokazatelně snižuje riziko srdečních onemocnění, snižuje krevní tlak a odstraňuje množství triglyceridů nacházejících se v krevním řečišti. Vysoké hladiny triglyceridů mohou vést k srdečním problémům.
  • Vaše oči také obrovsky těží ze zvýšených hladin DHA a EPA. Nejen, že se sníží vaše šance na makulární degeneraci, ale Omega 3 také pomáhá udržovat vaše oči zdravé tím, že zabraňuje jejich vysychání a zpomaluje rychlost odpařování slz.
  • Omega 3 jsou také zodpovědné za tvorbu a udržování eikosanoidů, známých také jako signální molekuly. Nejen, že pomáhají našemu srdci a imunitnímu systému zůstat zdravé, ale také se rozumí, že snižují a regulují zánět, zejména u každého, kdo trpí revmatoidní artritidou.
  • Předpokládá se, že více omega 3 mastných kyselin snižuje příznaky deprese a jejich závažnost. Váš mozek má obzvláště vysoké hladiny DHA, přičemž mozková hmota je tvořena přibližně 30 % DHA. To je důvod, proč se příznaky deprese, jako je únava, mlhavost a neschopnost soustředit se, mohou zhoršit, když jsou vaše hladiny této životně důležité mastné kyseliny nízké. 

 Omega 3 výhody

Proč si vybrat doplněk s olejem z řas? 

Řasy používané v doplňcích jsou pěstovány v laboratorních podmínkách, což znamená, že neobsahují čistotu a toxiny převládající v Omega 3 pocházejících z ryb v důsledku znečištění oceánů. Tyto laboratorní podmínky pro řasy také zajišťují, že těžké kovy, které se v rybích produktech obvykle vyskytují ve velkém množství, nejsou přítomny, takže se u vás po požití těchto materiálů časem nevyvinou žádné zdravotní problémy. 

U řas pěstovaných v laboratoři lze manipulovat s úrovněmi vystavení různým podmínkám, jako je úroveň UV záření, a zvýšit tak množství mastných kyselin, které obsahují. 

Tyto podmínky jsou samozřejmě výhodné i pro naše oceány a vodní cesty. Řasy pěstované v laboratoři rostou velmi rychle a nepřispívají k nadměrnému rybolovu nebo ničení mořských biotopů. Je to také mnohem udržitelnější zemědělská praxe než tradiční rybolov a má se za to, že je to jedna z mála zemědělských metod, která má uhlíkově neutrální stopu. 

Konečně – a to je důležité – olej z řas je šetrnější k vašemu zažívání a méně pravděpodobně způsobí žaludeční problémy (a ty hrozné rybí říhání!) a navíc chutná lépe! 

Neexistuje důvod, proč nepřecházet na čistší a zdravější Omega 3, pokud již doplňky užíváte. Pokud neužíváte doplněk Omega 3 a máte obavy o své hladiny Omega 3 nebo objevíte některý z indikátorů nedostatku, můžete si promluvit se zdravotníkem nebo zkusit doplněk na rostlinné bázi, např. VIVO LIFE OMEGA 3.

Výhody Omega 3 oleje z mořských řas

Objednávky v období 23.12.2021 - 2.1.2022 budou postupně vyřizovány od 3.1.2022. Děkujeme

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení