Objednej si nad 2000 kč s DPH, a získáš DÁREK jako bonus = Liquid vitamín B12 s vysokou vstřebatelností ZDARMA.

Příběh - kdo za Black Kale stojí a proč?

Jak to všechno začalo?

Pro Andreu a Daniela byl sen žít v cizině snad od té doby, co se poznali. Netušili, že pobyt v zahraničí jim přinese  tolik inspirace a životního elánu. Pro svůj skoro roční pobyt si zvolili kanadské město Vancouver a před návratem  do České republiky si ještě užili měsíční pobyt na Bali, který jim zase rozšířil obzor o něco více, ale tentokrát na  opačném kontinentu.

andy

Domů se již vraceli s myšlenkou na podnikání. Během té doby, kdy opustili svou zónu pohodlí v České republice,  věnovali pozornost sami sobě a našli to, co někteří hledají celý život.

Zdravá strava, sport a nezávislý životní styl se staly pro ně prioritou.

V souvislosti se sportem a zdravým životním stylem je nejvíce pohltil fenomén raw food syrová strava, která není  pouhou dietou, jak si mnozí myslí, ale je to doslova životní styl. Vlastními zkušenostmi a sebevzděláváním ve  svých 28 (Andrea) a 29 (Daniel) letech zjistili, že člověk na rostlinné stravě může nejen vést běžný život, ale  hlavně cítit se a vypadat mladě a dělat nejrůznější sporty. Spolu se syrovou stravou začali také pít organické  ovocné a zeleninové nápoje. Rostlinnou stravou a pitím organických nápojů se každý jejich den stal daleko  vitálnějším, aktivnějším a plnohodnotnějším. Vstávají v 5 ráno bez budíku, sportuji téměř každý den, věnuji se  současně několika projektům a dá se říct, že jejich tělo neví, co to je únava a nemoc. Doslova je fascinuje, jaký  vliv má na život opravdu to, co jíme a pijeme.

Aby mohli sdílet tyto poznatky a pomáhat druhým, rozhodli se v roce 2014 založit blog RawmanRawoman (již nefunkční :-), který funguje nejen jako zdroj informací o raw food z pohledu muže a ženy, ale i jako raw food poradna. O několik měsíců později se ukázalo, že právě osobní zkušenost s rostlinnou stravou a blogováním je navedly k založení společnosti Black Kale s.r.o. v roce 2015.

Symbolicky začali v bývalém řeznictví v Hněvošicích u Opavy, kde dříve pracovala babička zakladatelky Andrejky a také její otec, vyučený řezník. Na fotkách provoz před a po. Bývalou prodejnu masa s pomocí rodičů přetransformovali paradoxně do čistého VEGAN provozu.

Začátky v Black Kale PŘED a PO

Untitled design

Protože v České republice chybí již zmíněné organické ovocné a zeleninové nápoje, vystoupit s řadou Virgin Cold Pressed Juice (panenské nápoje lisované za studena) pro ně byla jasná volba. Využili technologie listování od americké značky NORWALK a tímto rozhodnutím se stali prvními výrobci Virgin Cold Pressed nápojů na českém trhu. Šťávy sestavovali do různých balíčků zaměřených na regeneraci a detoxikaci organismu. I přes velkou popularitu očistných kůr se rozhodli jít jinou cestou. Tyto šťávy už bohužel nelisují v takovém složení, jako tomu bylo zpočátku, zůstali už jen lisované bio elixíry a shoty bez ošetření - Zázvorový ŠOK. Bio ingredience, technologie a TOP kvalita však zůstaly. 

Dan

 ,,Chceme, aby si lidé uvědomili, že mají zodpovědnost za své zdraví a je v jejich zájmu o ně pečovat. Naše Virgin Cold Pressed Juicy jsou vyrobeny tak, aby pomohly každému se zastavit a zkusit jeden den jinak. Zdravěji, lehčeji, svěžeji, snadněji, s větší energií a dobrým pocitem. Našim cílem je změnit zaběhnuté pořádky v souvislosti s konvenční stravou a vyzdvihnout prospěšnost produktů rostlinného původu.”

_MG_6775-min

Proč název Black Kale?

A proč zrovna Black Kale s.r.o.? Black Kale, v českém překladu černá kapusta. Je to druh listové zeleniny původem z Itálie (cavolo nero), který patří mezi nejkvalitnější listovou zeleninu vůbec. V České republice není příliš známý a jim se poštěstilo tento druh kapusty paradoxně poprvé poznat při pobytu v Kanadě. Díky nutričním hodnotám, výborné chuti a jeho všestrannému použití (saláty, koktejly, juicy, krekry, wrapy, polévky), se pro ně stala listovou zeleninou, kterou měli denně na talíři. Black Kale tak považují za symbol syrové rostlinné stravy a zdravého životního stylu, který zakusili v Kanadě. A s hrdostí pod tímto názvem vystupují.

Jaká je současnost firmy Black Kale? Co dělají a kam směřují se můžete dočíst ZDE

DSC_0592-min

 

 Zakladatelé společnosti

andy_kolecko

Andrea Bitomská

PRODUCTION DIRECTOR & CO-FOUNDER

Andrea má roční zkušenost s přípravou a výrobou cold pressed juiců z Kanady, kde byla součástí pracovního týmu známé raw restaurace. Tam také poprvé poznala pozitivní účinky syrové stravy, ovocných a zeleninových šťáv. Již při jedné sklenici denně zpozorovala obrovské změny. Lepší pleť, vlasy, pokožka, skvělá imunita, čistá mysl a rozhodně více energie. Po získání velkého množství informací o přínosech šťávy a syrové stravy sdílela informace společně s Danielem prostřednictvím blogu. Nyní je hlavně její místo ve firmě BLACK KALE s.r.o., kde zastává funkci výrobního ředitele. Z vlastní zkušenosti ví, že připravovat ovocné a zeleninové šťávy doma je velice časově náročné. To je také jeden z mnoha důvodů proč začala vyrábět tyto blahodárné nápoje i pro ostatní. Chce, aby každý měl příležitost zlepšit svůj životní styl tímto dokonalým, rychlým a chutným způsobem. Posun v jejím zdraví a v pohledu na stravování jí inspiroval k tomu, aby sdílela tento dar s ostatními prostřednictvím práce, kterou dělá s vášní!


dan_kolecko

Daniel Škubal

BUSINESS DIRECTOR & CO-FOUNDER

Danielovou náplní práce je komunikace a obchod, což jsou dvě oblasti, které jsou úzce spojené a nesmírně ho baví. V roce 2014 se jako člen obchodního oddělení pro sportovní korporaci v Kanadě poprvé setkává s raw food rostlinnou stravou. Od toho okamžiku se jeho život zcela změnil a zájem o sport, stravu a zdraví jako takové doslova přešlo ve vášeň.  Spolu se syrovou stravou začal také pít ovocné a zeleninové organické nápoje na denní bázi. Rostlinnou stravou a pitím organických šťáv zjistil, jak obrovský vliv má na život opravdu to, co jíme a pijeme. Dnes je každý jeho den plný vitality a energie. Sám říká, že založením společnosti Black Kale s.r.o. mu umožňuje se nejen realizovat a plnit si své sny, ale také naplňovat vizi, kterou je změnit zaběhnuté pořádky v souvislosti s konvenční stravou a vyzdvihnout prospěšnost produktů rostlinného původu. Tuto vizi chce uplatňovat zejména prostřednictvím organických ovocných a zeleninových nápojů, u kterých věří, že by se měly stát součástí jídelníčku každého z nás.

Objednávky v období 23.12.2021 - 2.1.2022 budou postupně vyřizovány od 3.1.2022. Děkujeme

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení