Historie firmy

BLACK KALE - PRO LEPŠÍ ŽIVOT, CHUŤ, ZDRAVÍ A PLANETU

Jsme výhradní distributoři pro ČR a SK trh premiové značky VIVO LIFE, která na evropském trhu přináší opravdu nadčasové, fermentované rostlinné proteiny a doplňky stravy, ne-li nejlepší na trhu se zvučným mottem: 

,,Žijte život naplno pomocí rostlinných produktů, postavte se s námi za naši planetu a všechny živé bytosti, se kterými ji sdílíme!"

Zkrátka chceme vám pomoci, abyste prostřednictvím rostlinné stravy mohli žít život na plno a s ohledem na životní prostředí.

Kdo za Black Kale stojí? Aneb příběh zakladatelů značky se dočteš zde...

HP baner naše mise

2015

grand

Foto: rok 2015 otevření lisovny v Hněvošicích s přáteli :-)

Naše firma působí od roku 2015. Založili ji životní partneři Daniel a Andrea po cestování ve státech, Kanadě a Indonésii. V Hněvošicích u Opavy vybudovali lisovnu, a jako první v ČR začali lisovat čerstvé bio lisované šťávy za studena, z kterých připravovali nadčasové očistné detox a půstové programy na šťávách. Ve stejných prostorech se tvořily také první raw vegan dezerty.  

Ruční výroba – kvalitní a zdravé suroviny – výjimečná chuť. To jsou body, které spojují naši filozofii (Black Kale) a raw / vegan dezerty, či jiné připravované poctivé produkty, z přirozených surovin s láskou a originální recepturou. 

 159_specialni-kolekce-raw-dortu--8-ks bio lisované šťívy

2017

Největším krokem však bylo otevření Fresh vegan/vegetarian restaurace Black Kale Bar v Ostravě v roce 2017, kde můžete chutně a zdravě poobědvat a ostatní dobroty zakoupit. Od té doby naše působení a sortiment stále rozšiřujeme. Projekt rozšíření provozovny byl spolufinancován pomocí dotačního titulu ESF.

5

dotace SZIF operační program

2020

V roce 2020 jsme se spolu s kuchaři zaměřili kromě bezlepkových dezertů z naší raw cukrárny, nebo lisovaných bio šťáv také na veganské burgery z přirozených surovin. Většina z nich neobsahuje soju, jsou to tedy poctivé rostlinné burgery, které obsahují hlavně jednodruhovou zeleninu. Neobsahují éčka, emuglátory nebo jiné složky, které zkrátka jíst nechcete.

V RUCE 2 řepový vegan burgery vakuovaný

 A protože milujeme Bali a Indonésii, tak v poslední řadě dovážíme dobroty z exotického ostrova, přímo z kešu farmy EAST BALI CASHEWS, pro kterou jsme se stali výhradním distributorem. Na farmě jsme se byli podívat a osobně setkali s pracovníky a farmáři v roce 2017. Celý projekt nás velmi oslovil, protože má obrovský přesah. 

Jsme rádi, že nyní můžeme zákazníkům předat chuťový zážitek z tropických produktů a zároveň podpořit dobrou věc !

bali kesu-orechy-chili-lime-35-g_310_3

 Rok 2020 byl rok plný novinek, přidali jsme k raw a vegan cukrovíčku také Těsta na cukroví a domácí tvoření ! :-)

Pan perníček (2) čokoládový lanýž (2) Kávové zrníčko 1 (2)

V poslední řadě jsme začali podporovat zdravý životní styl také pomocí produktů pro regeneraci a fitness z kategorie RECOVERY.

DSC08587_min bryle-blokujici-25-modreho-svetla_516_7

2021

Premiový vege catering Ostravsko a nová kategorie pečených vegan dezertů

Pořádáte rodinnou oslavu nebo firemní akci? Máte dost klasických chlebíčků, sladkostí, které jsou plné cukru nebo smažených řízků, po kterých vám bude těžko? Nebo pouze hledáte zpestření, chcete obohatit občerstvení a nabídnout něco nevšedního, ale zároveň vynikajícího? -> vegan catering Ostrava - zdravé občerstvení ! Nabídku jsme nafotili, rozšířili a hodily do online.

premiový vege catering Ostravsko

V roce 2021 jsme na rozjezd našeho konceptu a naplnění cílů jsme získali finanční booster od MS Kraje. 

dotace MS Kraj, inobooster voucher 2

2023

Rok 2023 pro nás byl zásadní, zcela jsme změnili směr a všechny naše aktivity se zaměřili pouze na distribuci premiové značky VIVO LIFE, proč?Protože milují sport a vše co se týká zdraví, pohybu a dlouhověkosti =

premiové VEGAN proteiny, doplňky stravy značky VIVO LIFE.

VIVO LIFE Převzetí

PROČ JSME SE ROZHODLI PRO ZNAČKU VIVO LIFE?

Při našich cestách po Kanadě a USA jsme se v roce 2014 seznámili se skvělou značkou VEGA, tuto značku jsme v dané době požádali o zastoupení jejich značky v ČR a SK. Bohužel jejich cílem nebylo a pravděpodobně ani nyní není vyvážet do Evropy. Když jsme v roce 2020 objevili mladou značku VIVO LIFE byli jsme nadšení. Velmi nás zaujal jejich brand, filozofie, koncept a hlavně kvalita a složení produktů. Z našich zkušeností se nebojíme říct, že proteiny a doplňky stravy od VIVO LIFE patří mezi naprostou světovou špičku a jen těžko budete nyní hledat lepší veganské performace proteiny, protože:

Rostlinné RAW VEGAN proteiny a doplňky stravy od anglické značky VIVO mají vše, co naše tělo potřebuje, kromě příchutí a dalších složek obsahuje:

 • Vše ORGANIC / Bio
 • Testováno na těžké kovy + na 500 herbicidů a pesticidů
 • Kompletní rostlinný protein - kombinace: quinoa, fermentovaný žlutý hrách, RAW konopný protein, zlaté lněné semínko
 • Kurkumin extrakt pro optimalizaci regenerace a dalších benefitů
 • Nejsilnější ajurvédský adaptogen Ashwagandha - známý také jako "koňská síla" + extrakt z hub reishi
 • Fermentovaný protein, trávicí enzymy a směs živých probiotických kultur pro lepší trávení a vstřebávání ingrediencí
 • Mikronutriční zeleninovou směs (brokolice, kapusta, špenát, mrkev)
 • Omegy 3-6-9 mastné kyseliny a vše ve správném poměru
 • V každé jednotce WHOLE MEAL najdete denní potřebu pro vitamíny a minerály ve formě: B12 zinek, selen, D3, želeno
 • Směs funkčních potravin
 • Žádné éčka nebo konzervanty + testováno na více než 500 herbicidů a pesticidů
 • Bez lepku a soji  

Objednávky v období 23.12.2021 - 2.1.2022 budou postupně vyřizovány od 3.1.2022. Děkujeme