Proč detoxikovat organismus?

proč detoxikovat a čistit organismus

Proč detoxikovat a čistit organismus?

I přesto, že se často zaměřujeme na zdravou životosprávu a hlídáme si opravdu to, co jíme a pijeme, očista organismu může být skvělý způsob, jak znovu nakopnout svůj organismus, imunitní systém a celkově se cítit lépe a mít ze života radost. Odměnou, kterou do péče o své tělo a zdraví vložíte, vám totiž bude vitalita a život bez nemocí a plný energie!

Proč člověk neví, co má jíst?

V přírodě všechny formy života konzumují nějakou potravu, aby si udržely zdraví. Většina tvorů jí potravu intuitivně. Lidé tuto intuici do značné míry ztratili. Navíc jsme jediný tvor na zemi, který se rozhodl jíst potraviny, které mu škodí a to buď úpravou ať už tepelnou či chemickou nebo jiným průmyslovým zpracováním. Do toho dýcháme vzduch, který je často toxický, pijeme vodu, do které je uměle přidáván chlór či jiné chemikálie a v poslední řadě žijeme čím dál tím více ve stresu.

Co nám brání k tomu, abychom byli vitální a bez nemocí?

Vše výše uvedené naše tělo zaplavuje toxiny a škodlivými látkami, které v nás vyvolávají symptomy (horečka, rýma, kašel, alergie, zahlenění, únava, nadváha, ztráta energie či životního elánu a podobně). Tyto symptomy často lékaři označují jako nemoci, které se často spíše než léčením, tlumí další chemií – prášky. Novodobá medicína často symptomy pouze potlačuje, ne léčí. Potlačuje a pomáhá zastavovat pouze přirozené čistící procesy těla. Čím vice tak tlumíme tyto symptomy, tím častěji a s větší silou se v dlouhodobém horizontu pak vrací v podobě civilizačních onemocnění nebo rutinního “nemocného” života.

Podle statistik má dnes rakovinu každý druhý muž a každá třetí žena. Během velmi krátké doby jsme se stali nejvíce nemocní tvorové na zemi. A tak je zcela zřejmé, že pokud budeme následovat stejné vzorce, které nás učí společnost, budeme žít na úkor svého zdraví.

Doporučujeme shlédnout video – NEJČASTĚJŠÍ PŘÍČINY ONEMOCNĚNÍ 

(nezapomeňte si zapnout titulky vpravo dole u videa - CC)

 

 

Proč naše tělo funguje jako motor?

Naše tělo funguje jako motor, který potřebuje palivo a musí být průběžně čištěn a seřizován. Pokud užíváme špatné palivo, naše auto nepojede tak, jak by mělo a nakonec se zastaví. Totéž platí o našem těle. Protože naše tělo často plníme špatným palivem (potravinami), musíme tělo čistit, jinak na to doplatíme.

Zmíněné nemoci tak nejsou ničím jiným, než příznaky a symptomy, které nás upozorňují, že tělo potřebuje vyčistit a opravit. Mnoho symptomů (horečka, kašel, rýma, alergie, únava, nadváha) pouze vyjadřuje, že je naše tělo zanesené a potřebuje se zbavit toxinů a hlenu. Tělo se neustále snaží čistit, a čím jsme toxičtější, tím mu to dává větší práci.

 

Proto vznikla Naturopatie

– přírodní věda a nauka o detoxikaci, která se zaměřuje na dva nejdůležitější procesy v našem těle – detoxikaci a regeneraci.

 

Co je cílem detoxikace?

Cílem detoxikace je tělo vyčistit, zbavit ho hlenů, těžkých kovů, chemikálií a pesticidů. Detoxikace a očista organismu tělu pomáhá odstranit záněty a toxiny, které poškodily / poškozují naše tkáně. Detoxikací organismu pomáháme zneškodnit příčinu (nemoc) tím, že tělo vyčistíme. Co lidé říkají na detoxikaci se můžete dočíst ZDE.

Co je cílem regenerace?

Regenerace nám pomáhá obnovit a opravit tyto poškozené tkáně.

 

Proč detoxikovat a čistit organismus? Protože tělo nemůže regenerovat, aniž bychom ho nedetoxikovali. Naturopatie proto spojila tyto dvě metody, protože jsou spolu těsně provázané a pouze správná detoxikace a regenerace je cesta k zdraví, vitalitě a dlouhověkosti.


 

jak poznam, že potřebuju detox

Jak poznám, že potřebuji detox nebo očistu?

 1. Jste často unavení a bez elánu?
 2. Zhoršila se vám pleť, vlasy nebo není vaše pleť tak zdravá, jako dříve?
 3. Cítíte se plní, nafouklí a přetížení?
 4. Trpíte kašlem nebo jste často zahlenění?
 5. Vrací se vám nemoci, které jste několik týdnů / měsíců zpět ,,vyléčili“?
 6. Nabrali jste nechtěná kg navíc?
 7. Zhoršilo se vaše zažívání?
 8. Máte pravidelně infekce - koutky, afty či alergie nebo infekční onemocnění?
 9. Bolí vás často hlava?
 10. Nejste zkrátka “ve formě“?

 

Pokud jste odpověděli ANO alespoň na 2 – 3 symptomy z výše uvedeného seznamu, je možná na čase zmáčknout tlačítko “RESTART” a pustit se do očisty organismu.


 

4 metody detoxikace

4 metody detoxikace a očisty organismu

 • Syrový půst - Syrová metoda detoxikace

Jedná se o metodu, kdy konzumujeme hlavně syrové ovoce a zeleninu, ovocné a zeleninové šťávy. Ovoce tělo čistí a zelenina tělo buduje pomocí minerálů a bílkovin. Nejedná se o skutečný půst, protože nadále konzumujeme potravu. Nicméně i přesto, je tato metoda velmi úspěšná. Lidé totiž obvykle jí těžce stravitelná, tepelně a jinak upravovaná jídla. Běžný konzument tak syrovou metodu za půst opravdu považuje. Je to v podstatě stravování raw food – syrovou stravu, ale v tomto případě vynecháváme i ořechy a semena. K ozdravným procesům totiž v těle nastává již v případě, pokud naše tělo budeme zásobovat alespoň z 51% živou stravu! Naši vlastní zkušenost s raw food můžete najít na raw food blogu RawmanRawoman.com. Naleznete tam spoustu informací a zajímavých receptů. Zkuste tedy syrovou stravu na 1 den, 3 dny, 5, 6 nebo klidně i 20 dní. Čím déle, tím lépe. Uvidíte, jak fantasticky se budete cítit.

 

 • Ovocný půst – neboli ovocná metoda detoxikace

Je to obdoba syrové metody, ale v tomto případě se nekonzumuje vůbec ani zelenina. Jí se buďto celé ovoce anebo v kombinaci s ovocnými šťávami. Ovoce plní fantastické čistící procesy, dodává tělu obrovské množství energie a pomáhá posilovat nervový systém a mozek. Ovocnou metodu detoxikace lze aplikovat stejně jako v případě syrové.

 

Jeden z nejúčinnějších forem detoxikace. Jednak vaše tělo si odpočine od trávicích procesů, protože pitím šťáv trávení nezatěžujete (šťávy trávíte během cca 15 minut!) ale dodá také tělu ohromnou dávku energie, živé enzymy, vitamíny, minerály, stopové prvky a chlorofyl, který čistí krev! Tuto EXTRA energii pak tělo využije na čistící a regenerační procesy. V případě šťávového půstu, kdy se pijí pouze ovocné a zeleninové šťávy v těle dochází k autolýze – samotrávení toxinů a škodlivých látek – ale zároveň k velmi efektivní regeneraci. Pitím ovocných a zeleninových šťáv tak ,,zabijete dvě mouchy jednou ranou “ ! Ovocné šťávy tělo nabíjí energií, posilují nervovou soustavu a mozek, zeleninové šťávy zase tělo pomáhají budovat a regenerovat pomocí minerálů a bílkovin. Posílíte imunitní systém a jiné procesy ve vašem těle. Štávovou formu očisty tak považujeme za jednu z nejefektivnějších co se detoxikaci organismu týče. Tuto metodu můžete buď držet na 1 den, 3 dny, 5 dní nebo i více dní dle míry vaší toxicity a možností. Začátečníkům doporučujeme začít s 1 denní kůrou.

Očista na šťávách - ZDE

Black Kale tip: Pokud si kůru budete chtít udělat doma, nezapomeňte si šťávy vhodně nakombinovat a udělat si opravdu pestré šťávy, která zaručí, že vaše tělo bude dostávat opravdu vše potřebné každý den.

 

 • Vodový půst

V případě vodového půstu dochází stejně jako v případě šťáv k autolýze, ozdravovacím a čistícím procesům. Nicméně regenerace už není tak efektivní, protože do svého těla nedostáváme vyšší dávku energie a živin z externího zdroje. Vodová metoda má obrovské čistící a léčící účinky. Průměrného člověka určitě posílí. Nicméně nemocného a vyčerpaného člověka lze posílit pouze zvýšením energie = extra dávkou energie pomocí ovocných a zeleninových šťáv. Vodová metoda není doporučována silně oslabeným a těžce nemocným lidem.

 

A protože víme, že čas je drahý a člověk v dnešní hektické době může být velmi zaneprázdněný, vytvořili jsme Program Restart. Prostřednictvím této služby si můžete jednoduše dát svému tělu pauzu, vychutnat relax a očistný proces, který vám dopomůže znovu nabrat životní elán, energii a vitalitu.

Jde o to, dělat věci jednoduše, efektivně a kvalitně.


účinky detoxikace

Stručné účinky detoxikace a očisty organismu

 • Zlepší obranyschopnost organismu, posílí imunitu a prevenci proti nemocem
 • Budete se cítit vitálnější
 • Zlepší se pleť a zažívací pochody
 • Budete mít více energie a síly do života
 • Může se zlepšit cirkulace krve, funkce ledvin a jater
 • Detoxikace očistí a vystříbří vaši mysl !
 • Lidé po detoxikaci často mají tendenci mít menší potřebu spánku, protože spí kvalitněji
 • Pomůže zastavit nebo snížit špatné stravovací návyky, způsobí pomyslnou STOPku
 • Dobitím energie, vitamínů, minerálů a živých enzymů může pomoci snížit každodenní stres
 • Stanete se odolnějšími
 • Pomáhá lidem, kteří trpí na krevní tlak / vysoký, nízký nebo nepravidelný srdeční rytmus

 

Zažij detoxikaci organismu a raduj se z života plný vitality, energie a bez nemocí.

Protože být často nemocný není normální” !

 

Zdroj: Robert S. Morse - Zázračná detoxikace 

Objednávky v období 23.12.2021 - 2.1.2022 budou postupně vyřizovány od 3.1.2022. Děkujeme