4 metody detoxikace organismu

4 metody detoxikace organismu

Co je to detoxikace jsme se dozvěděli v článku Proč detoxikovat a čistit organismus, a právě z něj si rychle popíšeme 4 nejúčinnější metody, jak si přirozeně můžeme na nový rok pomoci očistou a detoxikovat své tělo od nahromaděného odpadu.

  • Syrový půst – Syrová metoda detoxikace

Jedná se o metodu, kdy konzumujeme hlavně syrové ovoce a zeleninu, ovocné a zeleninové šťávy. Ovoce tělo čistí a zelenina tělo buduje pomocí minerálů a bílkovin. Nejedná se o skutečný půst, protože nadále konzumujeme potravu. Nicméně i přesto, je tato metoda velmi úspěšná. Lidé totiž obvykle jí těžce stravitelná, tepelně a jinak upravovaná jídla. Běžný konzument tak syrovou metodu za půst opravdu považuje. Je to v podstatě stravování raw food – syrovou stravu, ale v tomto případě vynecháváme i ořechy a semena. K ozdravným procesům totiž v těle nastává již v případě, pokud naše tělo budeme zásobovat alespoň z 51% živou stravu! Naši vlastní zkušenost s raw food můžete najít na raw food blogu RawmanRawoman.comNaleznete tam spoustu informací a zajímavých receptů. Zkuste tedy syrovou stravu na 1 den, 3 dny, 5, 6 nebo klidně i 20 dní. Čím déle, tím lépe. Uvidíte, jak fantasticky se budete cítit.

  • Ovocný půst – neboli ovocná metoda detoxikace

Je to obdoba syrové metody, ale v tomto případě se nekonzumuje vůbec ani zelenina. Jí se buďto celé ovoce anebo v kombinaci s ovocnými šťávami. Ovoce plní fantastické čistící procesy, dodává tělu obrovské množství energie a pomáhá posilovat nervový systém a mozek. Ovocnou metodu detoxikace lze aplikovat stejně jako v případě syrové.

  • Šťávový půst / detoxikace pomocí ovocných a zeleninových šťáv

Jeden z nejúčinnějších forem detoxikace. Jednak vaše tělo si odpočine od trávicích procesů, protože pitím šťáv trávení nezatěžujete (šťávy trávíte během cca 15 minut!) ale dodá také tělu ohromnou dávku energie, živé enzymy, vitamíny, minerály, stopové prvky a chlorofyl, který čistí krev! Tuto EXTRA energii pak tělo využije na čistící a regenerační procesy.V případě šťávového půstu, kdy se pijí pouze ovocné a zeleninové šťávy v těle dochází k autolýze – samotrávení toxinů a škodlivých látek – ale zároveň k velmi efektivní regeneraci. Pitím ovocných a zeleninových šťáv tak ,,zabijete dvě mouchy jednou ranou “ ! Ovocné šťávy tělo nabíjí energií, posilují nervovou soustavu a mozek, zeleninové šťávy zase tělo pomáhají budovat a regenerovat pomocí minerálů a bílkovin. Posílíte imunitní systém a jiné procesy ve vašem těle. Štávovou formu očisty tak považujeme za jednu z nejefektivnějších co se detoxikaci organismu týče. Tuto metodu můžete buď držet na 1 den, 3 dny, 5 dní nebo i více dní dle míry vaší toxicity a možností. Začátečníkům doporučujeme začít s 1 denní kůrou.

Podrobnější informace o benefitech šťávových půstů se můžete dozvědět -> Půst na šťávách jako prostředek k uzdravení a omlazení

Black Kale tip: Pokud si kůru budete chtít udělat doma, nezapomeňte si šťávy vhodně nakombinovat a udělat si opravdu pestré šťávy, která zaručí, že vaše tělo bude dostávat opravdu vše potřebné každý den.

Očistný PROGRAM na šťávách můžeš zakoupit ZDE

  • Vodový půst

V případě vodového půstu dochází stejně jako v případě šťáv k autolýze, ozdravovacím a čistícím procesům. Nicméně regenerace už není tak efektivní, protože do svého těla nedostáváme vyšší dávku energie a živin z externího zdroje. Vodová metoda má obrovské čistící a léčící účinky. Průměrného člověka určitě posílí. Nicméně nemocného a vyčerpaného člověka lze posílit pouze zvýšením energie = extra dávkou energie pomocí ovocných a zeleninových šťáv. Vodová metoda není doporučována silně oslabeným a těžce nemocným lidem. 

Objednávky v období 23.12.2021 - 2.1.2022 budou postupně vyřizovány od 3.1.2022. Děkujeme