Objednej si nad 2000 kč s DPH, a získáš DÁREK jako bonus = Liquid vitamín B12 s vysokou vstřebatelností ZDARMA.

Druhy magnesia a jejich využití pro organismus

magnesium

Není to tak dlouho, co jsem se dozvěděl, že existuje více druhů magnesia, respektive není až tak podstatné, jako jsou druhy, ale jejich rozdělení a vliv na náš organismus. Není třeba zacházet do velkých detailů a napínat vás, pojďme si v rychlosti shrnout, jaké formy tohoto minerálu jsou dostupné na trhu. 

Naši nabídku tohoto minerálu můžete najít zde.

Na úvod je třeba zmínit, že všechny druhy ať už se jedná o FORMU 1 nebo 2 je důležité vybírat takové, které jsou označené jako chelát. Chelátová forma minerálů je přirozená a tělu vlastní. Má tedy perfektní biologickou dostupnost.

1. FORMA: Bisklycinát / Glycinát, Threonát a taurát

Bisklycinát znamená, že obsahuje menší část magnesia a větší část glycinu = snadněji se dostane ze střeva do těla a má větší využitelnost v těle. Jde velmi rychle do mozku, do svalů a do jater, kde se rozpustí a spustí se efekt jak magnesia tak glycinu v našem těle. Užívat by se měl po tréninku, v období zvýšeného stresu např. v práci a podobně. Užívá se před spaním a v době, kdy tělo potřebuje regenerovat

Účinky:

  • Má zklidňující účinek
  • Snižují kortizol
  • Zlepšují spánek
  • Tlumí úzkost
  • Zvyšují regeneraci

2. FORMA Citrát, Malát, Orotát

Suplementovat by se měl během dne pro zvýšení energie, nebo aplikovat v případě, že máte akutní stavy nebo svalové křeče.

Účinky

  • Stimulující
  • Zvyšují energii
  • Ozdravují únavu
  • Zlepšují buněčnou detoxikaci
  • Snižují křeče ve svalech

3. FORMA MGSO4 - Epsomská sůl, do koupele (vnější užití)

Sůl s magnesiem, která se vstřebává přímo do pokožky. Jelikož kůže patří mezi největší orgány lidského těla, aplikace tohoto typu magnesia ve formě koupele má velký účinek a ozdravný / regenerační a uvolňující efekt. Nejlepší věc pro uvolnění svalstva a zklidnění nervové soustavy.

Další formy např. OXID, SULFÁT, LAKTÁT, které jsou na trhu zde nezahrňujeme, protože se nejedná o kvalitní druhy magnesia a nedoporučujeme je, spíše našemu tělu mohou ublížit, nebo nepřinesou chtěný efekt.

 Pro tento článek a shrnutí jsme čerpali od Adama Česlíka z Performance.

 

Objednávky v období 23.12.2021 - 2.1.2022 budou postupně vyřizovány od 3.1.2022. Děkujeme

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení