Objednej si nad 2000 kč s DPH, a získáš DÁREK jako bonus = Liquid vitamín B12 s vysokou vstřebatelností ZDARMA.

Věříme v BIO

Jsme jediní certifikovaní BIO výrobci čerstvých ovocných a zeleninových šťáv bez jakéhokoli ošetření na českém trhu - certifikace ZDE. Proto u nás kvalita hraje klíčovou roli. Klademe důraz na to, aby všechny suroviny pro výrobu fresh juiců, bio ovoce a zelenina pocházely od certifikovaných BIO farmářů, byly s minimálním dopadem chemických postřiků a nebyly geneticky modifikované.

Druhy + ceny ekologicky pěstovaného ovoce a zeleniny se mění dle aktuálních možností farmářů a zemědělského období = např. červenec je typický pro kapustu, saláty, ranné brambory, cibulku, česnek a podobně. Pozdější doba je zase příznivá pro mrkev, řepu nebo vynikající rajčata. Či jablka a hrušky.

Výše uvedené kopíruje hlavně zemědělské trendy v ČR. Abychom byli schopni vám nabídnout pestrou paletu ovoce a zeleniny v průběhu celého roku, využíváme ekologických zemědělců také ze zahraničí. I od toho se odvíjí ceny surovin. 

Z bio sortimentu najdete u nás:

  • BIO ovoce, zeleninu a již sestavené BIO bedýnky Black Kale ~ OVOCEZELENINABEDÝNKY
  • lisované elixíry za studenta ~ ELIXÍRY
  • jiné produkty z ekologického zemědělství např. víno, kokosové jogurty ~ OBCHŮDEK

 

Zkrátka věříme, že produkovat a pěstovat suroviny jde i bez chemie a proto pojem BIO pro nás neznamená nic speciálního. Málokdo ví, že se zkrátka jedná o způsob, podle kterého se v souladu s přírodou suroviny / potraviny produkovali po staletí.  BIO kvalita nám tedy zaručuje nabízet a vyrábět produkty nejvyšší kvality, které mají pozitivní vliv na naše zdraví a životní prostředí. Zkrátka věříme, používáme a vyrábíme BIO.

bio_bedynky_ostrava

Zde je dalších pár důvodů, proč jsme si vybrali BIO:

.

  1. BIO produkty jsou zdravé a prospěšné pro naše tělo

BIO zelenina a ovoce obsahují průměrně až o několik desítek procent více vitamínů, minerálů, enzymů a dalších živin. Neobsahují pesticidy, nejsou kontaminované chemikáliemi, neobsahují zbytky antibiotik a nejsou geneticky modifikované. U BIO plodin se snižuje riziko výskytu pesticidů. Mají nižší obsah dusitanů oproti konvenčním plodinám a je také zajištěno, že na BIO potravinách nevzniká tolik plísní, jako u konvenčně vypěstovaných surovin. Konzumací BIO potravin tak ochráníte své zdraví a zdraví celé rodiny.

  1. BIO produkce je v souladu s přírodou

Při pěstování BIO surovin se dbá a respektuje na zásady přírody a trvale udržitelného zemědělství. Ekofarmář ví, že používáním hnojiv, chemikálií a pesticidů dochází k intenzivnímu poškození kvalitní a úrodné půdy, která vzniká mnoho let.  Nic se neurychluje a to ani v případě chovu zvířat, kde se zvířata krmí hormony, antibiotiky nebo jinými léky a to i v případě, že jestli jsou zvířata nemocná nebo nikoli. Klade se důraz na produkci přirozeným způsobem. Zvířata nejsou krmena ničím, co by pro ně bylo nepřirozené a na druhou stranu se rostlinám dává dostatek času k tomu, aby jejich plody uzrály v souladu s přírodou do té nejlepší čerstvosti a kvality.

  1. Tvoří udržitelnost zemědělství, výnosnost a ochranu životního prostředí

Tím, že jsou BIO potraviny kvalitnější a také vypěstované daleko šetrnějším způsobem v souladu s přírodou, jsou výnosy na hektar půdy daleko vyšší než u konvenčního zemědělství. Vynecháním chemikálií a jiných jedů BIO produkce neskrývá žádné vedlejší náklady, které vznikají při odstraňování chemikálií z pitné vody v důsledku intenzivního používání pesticidů a umělých hnojiv. Produkuje také méně oxidu uhličitého, který způsobuje globální oteplování a nepoškozuje půdu nebo nezpůsobuje její erozi vlivem rozorání či odlesněním krajiny. Používáním BIO surovin a kupováním BIO produktů tak nejen podporujeme samotné BIO výrobce a farmáře, ale chráníme tak naše zdraví a životní prostředí.

  1. Fantastická chuť

To, že BIO potraviny prostě chutnají lépe je fakt. Když sníte jahodu vypěstovanou konvenčním způsobem a BIO jahodu, tak ten rozdíl je opravdu zásadní. Je to díky pomalejšímu a přirozenějšímu procesu dozrávání plodin spojeným se šetrnějším zacházením. To stejné platí v případě chovu zvířat. Ne nadarmo řada významných šéfkuchařů vaří v restauracích výhradně z BIO surovin. Ostatně tento trend se začíná pomalu objevovat i u nás a tak si například ve vegetariánských nebo raw restauracích můžete běžně objednat jídlo vyrobené výhradně z BIO surovin.

  1. Adekvátní cena

Cena za BIO potraviny a suroviny v sobě zahrnuje všechny běžné náklady spojené na jejich produkci a je naprosto adekvátní v souvislosti s kvalitou a úsilím, které je s tím spojeno. Jak je zmíněno výše neobsahují žádné skryté náklady například v podobě výdajů státu na čištění odpadních vod a podobně. Na první pohled se tak zdá, že konvenční potraviny jsou levnější, nicméně v konečném důsledku je vlastně přeplácíme prostřednictvím daní, protože obrovské sumy peněz jsou vynaložené na odstranění škod, které jejich produkce napáchala. V poslední řadě vznikem různých nemocí, alergií nebo snížením imunitního systému důsledkem konzumací konvenčně vyprodukovaných surovin jsou další výdaje našeho rodinného rozpočtu orientovány směrem k nákupu různých preparátu, doplňků stravy, vitamínů a léků. 

Když to všechno shrneme, tak konzumováním BIO výrobků si nejen užíváme naprosto fantastickou chuť, ale podporujeme i samotné BIO výrobce a farmáře. Kromě toho také chráníme životní prostředí, zdraví naší rodiny a v poslední řadě budujeme udržitelnou planetu pro budoucí generace.  

Objednávky v období 23.12.2021 - 2.1.2022 budou postupně vyřizovány od 3.1.2022. Děkujeme

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení