Objednej si nad 2000 kč s DPH, a získáš DÁREK jako bonus =  Kešu Oříšky přímo z Balijské farmy ZDARMA.

Dárek vám tam automaticky přihodí naše kolegyně ze skladu ;)

Pro Studenty

Ahoj studenti !

Vítejte v partnerské menze Black Kale FOOD BAR, místě, kde vám jídlo a prostředí dodá energii ! Jsme tým mladých lidí, které baví dělat nové věci a kteří chtějí pomoci lidem k zdravějšímu životnímu stylu. Také jsme jednou studovali a o to víc nás těší, že můžeme spolupracovat s ostravskou univerzitou a nabídnout vám, studentům něco, co jsme my, za dob našeho studia neměli - opravdu kvalitní jídlo, které vás bude bavit!
 
"Nejčastější dotazy - jak si objednat, kde vložit peníze a podobně najdete na konci této stránky..."
,
PRO VŠECHNY STUDENTY SLEVA 10% S ISIC !
 
isic-card-1280x808
 
 
17990686_636137736586115_4851194665066172671_n
 
 
 .
Přijďte k nám a zjistěte, že jídlo zcela bez živočišných přísad může být nejen zdraví prospěšné, ale i krásné a velice chutné :-)
   
Zde se dozvíte základní informace jako:
 1. co dobrého vám můžeme nabídnout
 2. co od nás a naší restaurace můžete očekávat
 3. kdy objednávat, kde a do kdy...

Co dobrého vám tedy můžeme nabídnout?

 • ŠIROKÉ SPEKTRUM DOTOVANÝCH JÍDEL PO CELÝ DEN - přes snídaně, obědy a večeře. Můžete si přes den kdykoli dopřát smoothie plné superpotravin, snacky, teplé nápoje, palačinky, lívance, vegan burgery, tortilly, novinky + raw dorty a jiné dobroty, které vás nabijí energií - většina dobrot je také za zvýhodněnou cenu právě přes MENZAK !
 • = objednejte si ráno třeba smoothie nebo ovesnou kaši, palačinky, lívance, burgery a přijďte si ji sníst až odpoledne, výdej je možný kdykoli dle otvírací doby - zde
 • KVALITU: vše vyrábíme z čerstvých kvalitních surovin, s láskou a originální recepturou, žádné polotovary nebo jiné "srajdy" :-)
 • WORKSTATION: máme spoustu zásuvek u každého stolu, nebo barového pultu, můžete proto přijít a pracovat nebo studovat a užívat si příjemné prostředí jak dlouho budete chtít
 • SERVIS: nestíháte přijít na oběd, nebo jste si zapomněli vyzvednout snídani? Nevadí, fungujeme od 11 do 16:30 hod. (po,st,čt), nebo 11-19 hod. (út,pá), 11-15:30 hod. (so+ne) můžete si kdykoli cokoli odložit, nebo vzít s sebou, stačí nám dát vědět na a zavolat - 724 776 064
 • DOSTUPNOST OBJEDNÁNÍ: jelikož fungujeme jako klasická restaurace, u nás si můžete cokoli objednat i v den výdeje jídla = např. obědy si můžete objednat až do 10 hod. dopoledne v ten stejný den !
 • FLEXIBILITU: máte chuť na dotované super smoothie, nebo lahodnou sytou večeři a nemáte objednáno? Není problém, smoothie, snídaně jíné dobroty děláme na počkání, suroviny vždy máme, proto si můžete objednat klidně na místě přes webovou aplikaci MENZÁK, nebo přes kiosek na recepci v Kampus Palace.
 • PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ A MILOU OBSLUHU

 .          

. Colliery_2_19-2373-min

menza

Student Ostravské univerzity má nárok za jeden kalendářní den na 1x snídani, 1x oběd a 1x večeři s tím, že nárok na dotaci není kumulativní (nesčítá se). Další jídla jsou pak za plnou cenu. Více informací naleznete také na stránkách OSU.

Nejčastější dotazy:

1) Chtěl(a) bych se začít stravovat v menzách OU. Bohužel stále tápu v systému objednávání.. Mohli byste mi poradit jak na to? Je zapotřebí přihlásit se na https://aneta.osu.cz/webkredit . Přihlašovací údaje jsou stejné jako na Portál OU, nebo do studentské pošty. Jakmile si stravu objednáte, peníze za objednané jídlo se vám strhnou z vašeho účtu v centrálním úhradovém systému CUS. Zároveň je zapotřebí mít platnou studentskou ID kartu, případně ISIC.

Na váš CUS účet si můžete vložit kredit bankovním převodem nebo nově i pomocí platební karty přes on-line platební bránu. Informace i ohledně centrálního úhradového systému CUS naleznete zde: https://dokumenty.osu.cz/cit/pruvodce-sluzbami-cit-a-uk.pdf

"Obědy si můžete objednávat také přímo v KIOSKU na recepci Kampus Palace nebo přes mobilní aplikaci MobilKredit 2."

2) Do Portálu i do studentské pošty se bez problému přihlásím, ale na https://aneta.osu.cz mně systém nepřihlásí. Přihlašovací údaje vyplňuji správně, v čem je problém? Při přihlašování na https://aneta.osu.cz/webkredit se, kromě přihlašovacích údajů, kontroluje také stav vaší studentské ID karty/ ISIC karty. Karta musí být aktivní, teprve tehdy se můžete přihlásit přes https://aneta.osu.cz/webkredit. Pokud se vám nedaří přihlásit, je to způsobeno nejčastěji těmito důvody:

 • a) Neprodloužili jste si platnost vaší ISIC karty. ISIC karta má na OU platnost 1 rok a platnost končí vždy k 30. září. Pokud si tedy zapomenete prodloužit platnost ISIC karty, Vaše ISIC karta se od 1.10.zablokuje a díky tomu se do aplikace nedostanete. V takovém případě se dostavte na Kartové centrum OU a prodlužte si platnost Vaší ISIC karty. Je třeba být zapsán ke studiu v novém akademickém roce a mít na CUS účtu min. 190 Kč k prodloužení platnosti ISIC karty.
 • b) Neprovedli jste "Elektronický zápis do akademického roku", který probíhá dle harmonogramu OU vždy v prvním týdnu v září. Pokud jste neprovedli elektronický zápis do akademického roku, tak se vaše studentská ID karta/ISIC automaticky zablokuje k 1.10. V tomto případě se obraťte na vaše studijní oddělení s prosbou o zápis do akademického roku.
 • Kontakt při potížích s vaší studentskou ID kartou/ISIC:
 • karty@helpdesk.osu.cz

3) Kolik jídel si můžu na 1 den objednat? Jídel si můžete objednat denně kolik chcete, nicméně dotovaná cena se nevztahuje na všechny porce. Student Ostravské univerzity má nárok za jeden kalendářní den na tuto dotovanou stravu:

1x snídani, 1x oběd a 1x večeři.

Pro teplou stravu činí dotace 15 Kč, pro studenou stravu činí dotace 7 Kč (výše se odvíjí od platných zákonných norem). Je jedno, zda se za teplou/studenou stravu považuje snídaně, oběd či večeře (pokud jsou tyto varianty dostupné).

4) Objednal jsem si jídlo, ale nestíhám si ho vyzvednout, co mám dělat? Můžete buď zavolat přímo do restaurace (dané MENZY) a nechat si jídlo odložit na později. Např. v Black Kale (Tel. do restaurace : +420 724 776 064) mají otevřeno:

 • od 11 do 16:30 hod. (po,st,čt)
 • 11-19 hod. (út,pá)
 • 11-15:30 hod. (so+ne)

Nebo můžete jídlo vložit na burzu a doufat, že si jídlo někde z burzy odebere. Nicméně je třeba počítat s tím, že jídlo, které jste již vložili na burzu už nejde z burzy vložit zpět. Další důležitou informací je, že neodebrané jídlo propadá cenově v plné výši.

"Kontakt pro dotazy týkající se objednávání jídla, Webkreditem a s CUS účtem: cus@helpdesk.osu.cz"
Objednávky v období 23.12.2021 - 2.1.2022 budou postupně vyřizovány od 3.1.2022. Děkujeme