POZOR DÁREK ZDARMA

Objednej si nad 2000 kč s DPH, a získáš DÁREK jako bonus =  Kešu Oříšky přímo z Balijské farmy ZDARMA.

Dárek vám tam automaticky přihodí naše kolegyně ze skladu ;)

OREGÁNOVÝ OLEJ - LOVE STŘEDOMOŘSKÝ, 30 ML

Kód: 2153
639 Kč 556 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Love 100% organický olej z divokého oregána je olej z oregana, které roste divoce a je ručně sbíráno v dalekých horských oblastech jihozápadního Turecka. S extra velkým obsahem účinné látky karvakrolu.

 Obsahuje minimálně 80 % karvakrolu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Love 100% organický olej z divokého oregána je olej z oregana, které roste divoce a je ručně sbíráno v dalekých horských oblastech jihozápadního Turecka.

Houževnaté a nejvíce životem pulzující rostliny oregana (oreganum vulgare) rostou roztroušené na úrodné horské půdě, která je jedna z nejbohatších na minerály na světě. Staří Řekové byli jedni z prvních, jež začali oregáno používat. Řecký název oreiganon znamená „potěšení z hor“.

Divoké středozemní oregano prochází parní destilací a odměnou je tento esenciální olej. V době vrcholící výroby oleje turečtí muži a turecké ženy ručně sklízejí voňavé kvetoucí bylinky v nehostinných horách Turecka.

Na rozdíl od podřazených druhů často prezentovaných jako pravé oregano produkují tyto divoce rostoucí rostliny olej, jenž obsahuje velké množství karvakrolu a relativně málo thymolu.

Divoké středomořské oregano získáváme přímo od primárního výrobce, abychom se ujistili, že naši zákazníci dostanou olej v nejčistší formě, nezměněný a věrný přírodě. Výrobek získal certifikát ekologického výrobku od společnosti Ecocert, TR.

Vlastnosti oleje z divokého oregana:

  • Minimálně 80 % karvakrolu.
  • Plný sloučenin 
  • Smíchaný s bio olivovým olejem.

Návod k použití:

  • Tento olej lze užívat externě, a tudíž ho aplikovat přímo na kůži (nejdříve použijte náplasťový test).
  • Jelikož je čistý esenciální olej příliš silný na to, aby mohl být plně využit, byl smíchán s ekologicky vyprodukovaným extra panenským olivovým olejem pocházejícím z oblasti Grampians ve státě Victoria v Austrálii.
  • Poměr 1 díl divokého oregana : 4 dílům olivového oleje (200µl/ml) je evropsky uznaný standard.
  • Ovšem stejně jako u všech ostatních bylinných olejů je třeba dbát opatrnosti. Vyhněte se používání oleje v těhotenství a v dlouhodobém časovém horizontu, ne déle než 3 týdny v kuse.
  • Dříve se oregánový olej užíval také k inhalaci v případě ucpaného nosu nebo pro nabuzení energie, stačí buď 1 kapka do vody a pak inhalovat a nebo rozetřít na ruce a vdechnout
  • Dříve se doporučovalo oregánový olej dále užívat v rámci dezinfekce mandlí a dutiny ústní, stačí 1kapka do vody a následně kloktat
  • V historii se různé esenciální oleje používali také na roušky, respirátory a masky v dobách pandemií a infekci, proto oregánový olej můžete nakapat na respirátor, díky čemuž vám pomůže s dezinfekcí vnějšího prostředí, které inhalujete

Divoké středomořské oregano: Origanum vulgare
Ekologický olej z divokého oregana
Původ: Turecko

Oreganový olej získal certifikát ekologického výrobku od společnosti Ecocert, TR. Olivový olej byl certifikován organizací NASAA (Národní asociací pro udržitelné zemědělství, Austrálie).

NIC NEBYLO PŘIDÁNO, NIC NEBYLO ODSTRANĚNO!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Objednávky v období 23.12.2021 - 2.1.2022 budou postupně vyřizovány od 3.1.2022. Děkujeme