Přihlášení
V případě, že ještě nemáte účet, registrujte se!
0
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Hravě o živé stravě

389 Kč
bez DPH: 354 Kč

Fantastická kniha Hravě o živé stravě byla vytvořena jako projekt ve spolupráci nás – všech rodičů i nerodičů, kteří chtějí to nejlepší jak pro své děti, sami pro sebe tak i své okolí. Tým Black Kale se na knize podílel nejen podporou v rámci úspěšného projektu Startovač, ale také předáním různých informací a vlastních zkušeností. Pokud vás baví rostlinná strava nebo se zajímáte o zdraví svých děti, tato kniha by u vás neměla chybět! Ideální pro ty, co se zajímají o rostlinnou stravu, pro rodiny s dětmi a nebo, jako dárek pro své blízké.

Jedná se o  první odbornou publikací v českém jazyce, zaměřující se komplexně na vitariánství (živou stravu, raw food), veganství a vegetariánství u dětí. Kniha otevírá vícero schůdných cest stravování a svým citlivým přístupem tak umožňuje volbu. Nenabádá k žádnému striktnímu stravovacímu kultu!

Naleznete v ní také názory dalších odborníků, jak z České republiky a Slovenska, ale také z Kanady a Ameriky, kteří se tématu vitariánství, vegetariánství či veganství věnují buď aktivně a praktikují tento životní styl anebo se zabývají výzkumem této problematiky.

Kniha je ve formátu 175×240 mm, na matném křídovém papíře, aby vynikly fotografie, v pevné vazbě a v rozsahu cca 224 stran.

Co v knize najdete?

  • Proč vitariánství, co znamená, jaké jsou přínosy a vhodnost tohoto stravování u dětí – Co říká dnešní věda na vitariánství, veganství a vegetariánství.
  • Vitariánská výživa u dětí v PRAXI! Makro a mikronutrienty, které třeba sledovat, kolik jich dítě potřebuje, kde je získat a jak zajistit jejich dostatek jak u malých jedlíku tak nejedlíků.
  • Něco málo o vodě. Důležitost vody, jakou vodu pít a jak si ji připravit doma.
  • Jak začít s vitariánstvím u dětí dle věku a praktické tipy. Nejdůležitější superpotraviny pro děti, alternativy kojení. Sója, lepek, kravské mléko ano či ne? Kdy a s jakými potravinami začít u dětí dle věku.
  • Transformační jídelníček a příklady raw dnů pro děti dle věku: 6 měsíců, 6-9 měsíců, 9-12 měsíců, 12-18 měsíců, 18 měsíců – 3 roky. Transformační jídelníček od 4 let, veganský jídelníček na celý týden!
  • Vybavení kuchyně a nakupování bio potravin: Spotřebiče potřebné k úspěšnému přechodu a tipy na nákup s omezeným rozpočtem. Vysvětlení přínosů bio potravin, jak je poznat. Jak a kde nakupovat s omezeným rozpočtem.
  • Ingredience v živé kuchyni a kde je nakupovat: Vysvětlení skupin potravin v živé stravě, jejich přínosy, dostupnost, kde nakupovat ingredience v bio kvalitě.
  • Není cukr jako cukr a glykemický index (GI): Vysvětlení GI a proč je důležitý, jaké cukry používat a kterým se vyhnout
  • Přes 60 raw veganských a vařených vegetariánských či veganských receptů: Nápoje, snídaně, svačinky, hlavní jídla a dezerty

V knize také najdete názory dalších odborníků, jak z České republiky, Slovenska, ale také z Kanady a Ameriky, kteří se tématu vitariánství, vegetariánství či veganství věnují buď aktivně a praktikují tento životní styl anebo se zabývají výzkumem na toto téma.

Recenze ke knize od spokojených čtenářů:

„Dnes mi kniha přišla poštou, naštěstí zvonili třikrát, tak jsem stihla dokojit. Myslela jsem, že počkám, až synek usne, ale do knihy jsem se začetla hned. Odborná část je pro mě inspirující, ucelená a s novými poznatky i pro mě, kdo se o stravu zajímá. Oceňuju nejen teorii, ale i praktické informace, kde a co nakoupit. Je úžasné, že kniha nabízí cestu, ale nic nenutí, takový je i můj přístup k vitariánství, zkoumat chutě, reakce těla a hlavně nestresovat. Je velmi příjemné díky knize nakouknout do soukromí takové sympatické rodiny. Přeju hodně úspěchů.“ Lenka D
 
„Líbí se mi dělení receptů. Navíc jsou krásně barevně sladěné. Časově přišel přímo na zavolanou,protože brzo začnu s příkrmy. Děkuju moc. Tohle na trhu chybělo“.Lenka D
 

„Už jsem knihu dostala elektronicky. Přečetla jsem ji samozřejmě hned po vyzvednutí z úschovny. Je super přehledná, srozumitelná, graficky fantastická, a vhodná zejména pro české prostředí. Budu se těšit na další pokračování.“ Jana M

Používáme kvalitní BIO potraviny
Milujeme svou práci
Doručíme čersvé po celé ČR a SK do 24 hod. od vyrobení
Vyzdvihujeme benefity rostlinné stravy
Proč si vybrat nás?
Používáme kvalitní BIO potraviny
Doručíme čersvé po celé ČR a SK do 24 hod. od vyrobení
Milujeme svou práci
Vyzdvihujeme benefity rostlinné stravy
Kontakt
+420 778 713 668

Black Kale s.r.o.
Za Humny 227
Hněvošice, 747 35