Přihlášení
V případě, že ještě nemáte účet, registrujte se!
0
0 Kč
Košík je prázdný. Pojďme to napravit!

Proč u nás?

Používáme kvalitní BIO potraviny
Doručíme čersvé po celé ČR a SK do 24 hod. od vyrobení
Milujeme svou práci
Vyzdvihujeme benefity rostlinné stravy


Často kladené otázky

.

1. Co to je Virgin Cold Pressed Juice?
Doslovný překlad je Panenský Juice Lisovaný za Studena. A proč tomu tak je? Lisování za studena je desítky let starý způsob získávání šťávy z rostlin bez porušení jejich enzymů, nebo poškození živin vysokou teplotou nebo kyslíkem. Náš hydraulický list již při prvním panenském lisování (proto virgin - panenský) produkuje živou šťávu, která zůstává skvělá po dobu 72 hodin při zachování všech vitaminů, minerálů a enzymů. Naše technologie listování vychází z poznatků Dr. Normana Walkera, který v New Yorku v roce 1910 založil laboratoř pro výzkum výživy – NORWALK. Od té doby přispíval svými poznatky k prodloužení aktivního života, kde jeho největším příspěvkem byl objev léčebné hodnoty ovocných a zeleninových šťáv, bylo to v roce 1930. Dr. Norman Walker vyléčit tisíce lidí pomocí čerstvých zeleninových šťáv i "nevyléčitelné" nemoci a ve světě je známý též, jako "The Juiceman".

Naopak běžnější formou je odstředivé odšťavňování, kde za pomocí kovového nože, který se točí vysokou rychlostí, dochází k oddělování šťávy od pevného podílu ovoce a zeleniny. Vysoká rychlost způsobuje zahřívání a dochází k vysoké oxidaci. Proto je tato forma méně vhodná pro zachování vitaminů, minerálů a enzymů než lisování za studena.

Lisování za studena používá většina společností, která se zabývá výrobou a distribucí 100% šťáv, nektarů, ovocných nápojů a moštů. Avšak díky technologií jako je pasterizace (tepelná úprava pro prodloužení trvanlivosti), přidávání konzervantů, různý sladidel a jiných netransparentních složek, jsou tímto nápoje znehodnoceny a tělu spíše škodí, než prospívají.

.

2. Co je to pasterizace a co to znamená, když řekneme, že naše nápoje jsou raw nebo nepasterované?

Pasterovaná šťáva se zahřívá na vysokou teplotu vyšší než 42 C po krátkou dobu, aby se prodloužila její trvanlivost a je také cenově výhodnější. Teplotu 42 C si můžeme snadno zapamatovat, protože tím končí ryska lékařského teploměru.  A není tomu náhodou. Teplota nad 42 C totiž i v jídle zabíjí vše živé, výživné a tělu prospěšné látky.  Bohužel většina šťáv v České republice jsou tímto způsobem ošetřené a díky tomu jsou šťávy “mrtvé“, protože jsou zničené životně důležité složky. Šťávy jsou tím pádem nutričně nedostatečné a zbytečné. Když řekneme, že naše juicy jsou raw nebo nepasterované, máme tím na mysli, že nic nebylo vařeno nebo neprošlo vysokou teplotou v procesu odšťavňování.

.

3. Co je to paskalizace? Jsou Cold Cold Preseed Juicy takto ošetřené?
Paskalizace, známá pod značkou HPP (High Pressure Processing), je alternativa pasterizace. Místo vysokých teplot je v procesu používán tlak na zastavení patogenů. Během procesu HPP je plastová láhev s juicem ponořena do vody a ošetřena extrémním tlakem na krátkou dobu, což prodlouží trvanlivost alespoň na 4 týdny. Stejně jako pasterizace je to způsob manipulace s přirozenou životností šťávy a to my neděláme. Našim cílem je trvanlivost uměle neprodlužovat a proto není řada Virgin Cold Pressed Juicy ošetřená žádným způsobem. 

.

4. Jsou naše nápoje 100% BIO?
Ano. Jsme jediní certifikovaní výrobci BIO ovocných a zeleninových šťáv bez použití jakéhokoli ošetření na trhu. CERTIFIKACE - ZDE. Ekologické produkty jsou základním kamenem našeho myšlení a podnikání. Konvenčně pěstované a geneticky modifikované produkty jsou toxické. My používáme výhradně produkty, které se pěstují bez použití chemických hnojiv, pesticidů a herbicidů, abychom získávali šťávu, která je přirozeně vynikající. Naši dodavatelé jsou certifikovaní BIO farmáři, kteří nám svou certifikací garantují jedinečnou kvalitu a naprostou nezávadnost. 

.
5. Jak dlouho nápoje vydrží a je nutné je skladovat v ledničce?
Naše juice jsou živé a nemají uměle prodlouženou trvanlivost. To znamená, že musí být uloženy v chladu a důrazně doporučujeme je vypít co nejdříve. Naše Virgin Cold Pressed Juicy a ořechová mléka mají trvanlivost 72 hodin. Zkontrolujte datum, které je uvedené na láhvi a spotřebujte nejlépe do konce uvedeného dne. 

.
6. Odpovídá cena Virgin Cold Pressed Juicu její kvalitě?
Vše, co vyrábíme je 100% BIO, pocházející od malých certifikovaných výrobců, kteří nastavují spravedlivé ceny za jejich zboží. Náš specializovaný tým pracuje na přípravě organické šťávy na denní bázi pomocí technologie panenského listování, která vychází z poznatků Dr. Normana Walkera. Množství BIO ovoce a BIO zeleniny, které je vylisované pro jednu 500 ml láveh se přibližuje k 1,5 kg ! Tyto organické nápoje jsou dále uchovávány ve skleněných láhvích, které na rozdíl od láhví plastových nevylučují škodlivé látky. Navíc nikdy uměle neprodlužujeme trvanlivost pasterizací nebo paskalizací, což může ovlivnit biologickou informaci výrobku. S každou objednávkou na vás také čeká podrobný návod, jak se na program připravit, jak se chovat během a po programu. Návod dále obsahuje: účinné rady pro lepší ráno a dobré zdraví, seznam jídel, které jsou pro naše tělo vhodné a kterých bychom se měli vyvarovat, ukázkový jídelníček, recepty, jak pečovat o zažívací soustavu a informace o pohybu. V podstatě se jedná o takový malý eBook zdravého životního stylu. Spolu s tím můžete také kontaktovat náš tým sestavený z expertů, který je tady pro vás, aby vám poskytl dostatek informací a pomocnou ruku. V poslední řadě zajišťujeme dopravu ve speciálních termoboxech s chladícími vklady tak, abychom zabezpečili správnou přepravu a nedošlo k nezhodnocení.

.
7. Jak často bych měl pít organické nápoje z řady Cold Pressed Juice?
Speciálně složené, za studena lisované šťávy, obsahují jak zeleninu, tak ovoce. Což je ideální kombinace, protože zeleninové šťávy tělo budují, díky velkému množství bílkovin a ovocné šťávy zase tělo čistí a zásobují ho energií v podobě sacharidů. Je to účinný způsob, jak zvýšit konzumaci potravin na rostlinné bázi. Dopřát tělu dostatečný příjem organických minerálů a vitaminů, protože jen ty jsou pro tělo přirozeně vstřebatelné. Na otázku, jak často bych měl tedy organické nápoje pít se díky tomu lehce hledá odpověď. Jak jen to bude možné :-) V souvislosti s tím jsme vytvořili speciální Programy Restart, které například stačí provádět 1x - 2x měsíčně a už pocítíte rozdíl ! 
.

8. Jaké jsou úplné výhody skleněné láhve?
Sklo je maximálně bezpečné, protože je vyrobeno z přírodních látek, tudíž nevylučuje žádné škodlivé látky. Naopak zabraňuje pronikání škodlivin z okolí do obsahu. Je vysoce odolné proti teplotním změnám a uchovává základní parametry nápoje jako je chuť, vůně a vitamíny. Skleněné láhve vám zaručují kvalitu uchovávání nápoje, zdravotní nezávadnost a šetrnost k životnímu prostředí. Náš dodavatel skleněných láhví je členem komunity Friends of Glass.

.
9. Proč bych měl/a recyklovat?
Význam recyklace skla je důležitý z hlediska ekologického, energetického i technického. Pomáháme snižovat výrobní náklady na další láhev, šetříme neobnovitelné přírodní zdroje (písek, dolomit, vápenec, živec, atd.), což také znamená méně zásahů do přírody, snižujeme emise CO2 a v neposlední řadě nevyvoláváme potřebu nových skládek.

OTÁZKY - RESTART PROGRAM

10. Proč se program jmenuje Restart?
RESTART je způsob odstranění toxického nepořádku z našeho systému. Dokonce i přesto, že si dáváte pozor na průmyslově zpracovaná jídla a nápoje. Stres a znečištěné prostředí působí stejnou neplechu jako špatné stravování. Program RESTART odplaví toxiny, které se hromadí uvnitř našeho těla v průběhu času, zlepší trávení a nastartuje obnovitelné zdroje vaší energie. To může také ovlivnit aktuální stravovací návyky, tam kde je prostor pro zlepšení. Program RESTART je zkrátka skvělý způsob, jak dát svému tělu a hektickému životnímu stylu pauzu a začít od nuly.

11. Jak často bych měl/a provádět program Restart?

Odpověď na tuto otázku je zcela individuální. Někteří mají potřebu provádět RESTART jednou měsíčně a někteří jsou zvyklí to provádět jednou týdně, tak aby se cítili co nejlépe. Jiní upřednostňují jednou za sezónu nebo jednou za rok. Opakované pokusy vám pomohou určit, co je správné pro vás. Důležité je vnímat jak se cítíte. Jedině vy sami to dokážete poznat. Nicméně v případě 1 denního balíčku se doporučuje provádět kůru 1x – 4x za měsíc pro požadovaný efekt. V případě 3 denního Programu stačí 1x – 2x za měsíc. 5 denní Program je Program pro pokročilé a u něj je optimální frekvence 1x za 1 až 2 měsíce. Pokud si však stále nevíte rady, náš tým sestavený z expertů je tady pro vás, aby vám poskytl dostatek informací a pomocnou ruku. Neváhejte se na nás v případě jakýchkoli dotazů a nejasností obrátit.

12. Má jeden den na šťávách (1 denní Program RESTART) vůbec smysl?

Samozřejmě – představte si, jak se cítíte, když si dopřejete prodloužený víkend volna. Jeden přidaný den volna vám pomůže více se zrelaxovat a dobít “baterky”. A kdybyste to takhle aplikovali například každý týden, nebo měsíc? = Mít 1 denní Program 1x týdně nebo 1x měsíčně na pravidelné bází má obrovskou Už 1 den šťávového půstu přináší výrazné benefity pro náš organismus. Tato metoda byla užívána na východě po staletí, používaná jako rychlá strategie k obnovení sil, podpoření imunitního systému a mentální čistoty. Už při jednodenním půstu, kdy nekonzumujeme celé potraviny se část enzymů, která pracuje v žaludku přesídlí do krevního oběhu a střev, kde zaútočí na toxiny, škodlivé látky a zaměří se na obnovu starých a poškozených buněk. 

13. Jak se mám na program připravit?
Doporučujeme se na Program připravit tak, že z jídelníčku začnete postupně vyřazovat zpracované potraviny, mouku, cukr, alkohol, kávu, cigarety (pokud je to pro vás možné), mléčné výrobky a maso. Zní to drasticky, ale čím více práce uděláte před tím, než začnete s RESTARTováním, tím větší budete mít výsledky. Pijte hodně vody, začněte zavádět pití čerstvých ovocný a zeleninových šťáv do vašeho každodenního jídelníčku (doporučujeme hlavně zelené). Čerstvá zelenina by se měla stát součástí každého jídla. Zajímavé recepty, které jsou plné pouze rostlinných surovin, můžete najít také v eBOOKu, který zasíláme po obdržení vaší objednávky, na stránkách našeho blogu nebo na rawmanrawoman.com. Podrobný návod, který je součástí eBOOKu dále obsahuje účinné rady pro lepší ráno a dobré zdraví, seznam jídel, které jsou pro naše tělo vhodné a kterých bychom se měli vyvarovat, ukázkový jídelníček, recepty, jak pečovat o zažívací soustavu a informace o pohybu. 14. Můžu v průběhu Restart programu normálně cvičit?
Ano, je důležité zůstat v pohybu v průběhu celého Programu, protože to pomáhá při odstraňování toxinů. Buďte ovšem na sebe opatrní. Můžete zjistit, že máte velké množství energie, proto je důležité to brát s rezervou a nepřehánět to. Doporučujeme plavání, běhání, chůzi, středně náročné kardio nebo fitness cvičení, jógu a pilates. Udělejte si svůj RESTART den pohodlný, tak aby vás to bavilo a uspokojilo vaše potřeby. 

15. Je normální, že nechodím v průběhu očisty / Programu na záchod?
Paradoxně si většina lidi myslí, že takový šťávový půst je lidově řečeno “prožene”. Zácpa je však u lidí, kteří provádějí očistu organismu poměrně běžná. Je to proto, že když méně jíme, trávicí systém přirozeně v našem organismu zpomalí. Střeva se při očistě mohou mírně zacpat díky přebytečnému odpadu, kterého se snažíme zbavit. Je velmi důležité, abychom střeva “rozhýbali”, protože jinak může dojít k reabsorbci toxinů zpět do našeho krevního oběhu. Tím se může zvýšit riziko prodělání silnějších detoxikačních symptom, I po Programu RESTART. Níže uvedené praktiky by vám v tomto případě mohli pomoci:

- přidejte si chia semínka do vaší šťávy (přiložené ke každému Programu RESTART)

- lehce si zacvičte (jóga, chůze, běh, trampolíně)

- uvařte si očistný čaj, který pomůže střeva aktivovat

- zvažte klasický klystýr (viz. přiložený eBOOK kapitola o vnitřní hygieně)

- zkuste zkonzumovat 2 lžíce olivového nebo ricinového oleje ihned po vypití mátového čaje s citrónem (doporučujeme se připravit na potřebu jít na záchod). Tato kombinace vám může způsobit menší nevolnost, nicméně pomůže vám projít celým traktem a přimět blokovaná střeva k pohybu. 16. Můžu kouřit cigarety a mít alkohol během programu?
Obáváme se, že ne.

17. Jsou v programu negativa, o kterých bych měl/a vědět?
Víme, že být jeden nebo více dnů bez pevné stravy může být skličující myšlenka. Děláte velkou změnu ve svém jídelníčku, proto jakákoliv obava, kterou můžete cítit na začátku je úplně v pořádku. Domníváme se však, že to bude mnohem snazší a zábavnější, než jsou vaše obavy. Program je navržen, tak abyste po celou dobu měli dostatečný příjem živin, které vaše tělo potřebuje a to vše v lahodném a pohodlném formátu. Naším cílem je nabídnout vám bezbolestnou a prospěšnou zkušenost. Pokud se na Program připravíte dle doporučeného návodu, který vám zašleme, podpoříte tím účinky Programu RESTART a můžete zmírnit detoxikační příznaky, které mohou nastat v důsledku intenzivní očisty a to mohou být například: mírné bolesti hlavy, mírné závratě, zjitřené emoce, bolesti kloubů, bolest ve starých jizvách, průjem, praskání kůže v místech, kde jsou ložiska toxinů, … tomu se říká léčebná krize. Chceme však upozornit, že výše uvedené detoxikační příznaky jsou přirozenou reakcí vašeho těla a závisí na míře vaši toxity.18. Jaká zlepšení mohu po ukončení programu Restart očekávat?
-zvýšení energie – je mnohokrát dynamičtější a dramatičtější
-hlubší dýchání (věší kapacita plic)
-lepší čich, chuť a sluch
-posílení oslabených oblastí
-šedivé vlasy začnou získávat přirozenou barvu
-kůže se začne napínat a zjemňovat
-bystré myšlení
-lepší paměť
-hladina krevního cukru se normalizuje
-krevní tlak se znormalizuje
- Lepší vztah k přírodě
- Pocit štěstí, radosti a pohody
-zmizí kožní defekty (pupínky, vyrážky, …)
-zlepší se peristaltika střev
-vrátí se zdraví a vitalita
-obrácení procesu „stárnutí“
-a to není zdaleka všechno…

Takže je jen na vás, pokud si chcete vybrat průměrné zdraví nebo vynikající zdraví?

19. Co když se budu potřebovat na něco zeptat během programu?
Jsme tady pro vás! V záložce KONTAKT naleznete vše potřebné k tomu, abyste se s námi mohli kdykoli spojit, budeme vám k dispozici!

V případě, že jste v otázkách a odpovědích nenašli to, co jste hledali, neváhejte se na nás obrátit na - info@blackkale.cz.

Rádi pomůžeme !

Proč si vybrat nás?
Používáme kvalitní BIO potraviny
Doručíme čersvé po celé ČR a SK do 24 hod. od vyrobení
Milujeme svou práci
Vyzdvihujeme benefity rostlinné stravy
Kontakt
+420 778 713 668

Black Kale s.r.o.
Za Humny 227
Hněvošice, 747 35