Objednej si nad 2000 kč s DPH, a získáš DÁREK jako bonus =  Kešu Oříšky přímo z Balijské farmy ZDARMA.

Dárek vám tam automaticky přihodí naše kolegyně ze skladu ;)

Bio raw extra panenský kokosový olej (400ml)

Kód: 1034
159 Kč 138 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Panenský kokosový olej je úžasný přírodní zázrak a je od nepaměti ceněn pro své blahodárné působení na organismus. Náš z HealthLink je v bio kvalitě, neprošel rafinací a nebyl zbaven svého přirozeného aromatu, což se u většiny kokosových olejů dělá (právě pomocí rafinace) a tím dojde k znehodnocení kvality a všech přirozených benefitů. 

Extra panenský kokosový olej HealthLink obsahuje téměř 50% kyseliny laurové (benefity viz. níže)

Tuto kvalitní ingredienci používáme již několik let do našich RAW DORTŮ nebo k přípravě lahodných čokoládových nápojů u nás v restauraci Black Kale FOOD.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Extra panenský kokosový olej je vynikající jako potravina a již jeho vůně je neodolatelná. Velmi oblíbený je zejména u veganů...výborné jsou z něho raw dorty a jiné pokrmy syrové stravy. My jej používáme téměř ve všech raw dortech, nebo v naší restauraci Black Kale FOOD v Ostravě.

POZOR NA KVALITU KOKOSOVÉHO OLEJE A NA RAFINACI

Náš kokosový olej HealthLink je v bio kvalitě, neprošel rafinací a nebyl zbaven svého přirozeného aromatu, což se u většiny kokosových olejů dělá (právě pomocí rafinace) a tím dojde k znehodnocení kvality a všech přirozených benefitů. Rafinovaný kokosový olej je pak levnější, ale je velmi nekvalitní, defakto se pomocí rafinace = zbavení aromatu z kokosového oleje stane stejná složka, jako je např. olej řepkový, slunečnicový nebo palmový. Nic proti kvalitním olejům tohoto typu, pokud jsou zpracovávány ekologicky a panensky, ale cena rafinovaného kokosového oleje by se neměla pohybovat na více než 30 kč / litr. Pozor při výběru kokosového oleje, který nebyl zbaven aromata, nebo je extra panenský a lisovaný za studena, či nikoli. To vše hraje zásadní roli v tom, co očekáváte, a co by kvalitní kokosový olej měl splňovat.

Kokosový olej HealthLink pochází z čisté oblasti ostrova Srí Lanka z produkce ekologického zemědělství. Na první pohled je prakticky stejný jako panenský kokosový olej, ale ve skutečnosti se získává pomocí jiné metody.

BENEFITY A VYUŽITÍ

Proces, který od utržení kokosu po zabalení oleje trvá jen několik hodin, začíná s extrakcí kokosového mléka z bílého jádra bio kokosových ořechů. Získané mléko se pak prochází odstředivkou, která oddělí olej od vody. Při tomto procesu jsou teploty výrazně nižší než při jiných metodách získávání (udává se max. 25 °C). Proto si olej zachovává nádhernou vůni a zároveň jsou zachovány veškeré vitamíny a antioxidační látky prospěšné pro lidský organismus.

Obsahuje řadu esenciálních mastných kyselin, které jsou důležité pro imunitní systém a zdravý metabolismus. Má antibakteriální účinky a neobsahuje cholesterol. Je řazen mezi superpotraviny a přirozeně saturované oleje. Podporuje zdravé srdce, dobrý imunitní systém a přispívá k řádné funkci štítné žlázy. Má všestranné využití, neboť se používá jak v péči o tělo a vlasy, tak i jako neocenitelný pomocník v kuchyni.

Obsahuje také kyselinu laurovou, díky čemuž má tento olej mnoho zdraví prospěšných výhod. V těle je kyselina laurová přeměněna na sloučeninu, která je prudce jedovatá pro viry, bakterie, houby (plísně) a jiné organismy (parazity). Účinně léčí také kvasinku bílou (Kandidu), plísňové infekce a atletickou nohu.

Náš olej obsahuje téměř 50% této kyseliny laurové

Oleje a tuky se skládají z molekul známých jako mastné kyseliny. Jsou klasifikovány podle nasycení (saturace) nebo podle molekulové délky a velikosti uhlíkového řetězce uvnitř každé mastné kyseliny. Kokosový olej má převážně střední řetězce a účinek z kokosového oleje je zřetelně odlišný než účinek mastných kyselin dlouhých řetězců z běžných jídel. Kokosový olej obsahuje MCT, což jsou řetěžce, které vaše tělo spotřebovává ve formě energie, kokosový olej je tak velmi zajímavý také jako doplněk stravy pro sportovce. Nasycené a nenasycené tuky z mléka, vajec, masa a dokonce většina rostlinných olejů jsou z dlouhých řetězců.

Proč je to důležité? Protože naše těla metabolizují každou mastnou kyselinu různě. Mastné kyseliny středních řetězců z kokosového oleje je zvláštní v tom, že tyto mastné kyseliny nemají negativní efekt na cholesterol. Ve skutečnosti jsou známé svou schopností snížit riziko srdečních chorob a arteriosklerózy. Je velmi málo zdrojů těchto mastných kyselin a jedním z nejlepších je kokosový olej.

Játra a žlučník nemusí trávit a emulgovat dlouhé řetězce mastných kyselin mající za následek okamžitou energii, zvýšenou metabolickou zátěž a následně větší produkce tepla stejně jako zvýšené cirkulace. Kdokoliv má zhoršené trávení tuků nebo má odstraněný žlučník, kokosový olej bude pro něj snadno stravitelný.

kyselina laurová a kokosový olej benefity

 POUŽITÍ

Kokosový olej je až neuvěřitelně univerzální. Využít ho lze při redukci váhy, neboť se déle tráví a dodává tak tělu energii postupně (obsahuje již zmíněné MCT složky, středního řetězce). Navíc napomáhá předcházet tzv. jojo efektu. Zejména v asijských zemích se používá pro vlasové zábaly. Intenzivně vyživuje a regeneruje suché a poškozené vlasy, reguluje vypadávání vlasů, dodává lesk a odstraňuje lupy.

Výborně nahrazuje běžné tělové mléko nebo krém. Snadno se vstřebává do pokožky a nezanechává mastný film. Působí hojivě na podrážděnou pleť a pokud máte problémy s vyrážkami či atopickým ekzémem, pak je kokosový olej ta správná volba.

Je prokázáno, že běžné bělící pasty obsahují agresivní chemické látky, které poškozují sklovinu. Kokosový olej již po několika týdnech nejen viditelně bělí zuby, ale také zklidňuje dásně a zamezuje tvorbě aftů.

Je velmi oblíbeným a vyhledávaným masážním olejem. Uvolňuje ztuhlé svaly, krásně zvláčňuje a pokožku zanechává pružnou a hladkou.

Kokosový olej taje při teplotě 22 - 24°C. Při nižší teplotě je tuhý a mramorově bílý. Opakované tání a tuhnutí nemá na kvalitu oleje žádný vliv.

Využít ho lze ale všude tam, kde se používá běžný jedlý olej či máslo. Díky tzv. středně dlouhým triglycerům je tepelně stabilní až do 200 °C, proto je vhodný i pro smažení.

VÝROBA KOKOSOVÉHO OLEJE

Proces, který od utržení kokosu po zabalení oleje trvá jen několik hodin, začíná s extrakcí kokosového mléka z bílého jádra bio kokosových ořechů. Získané mléko se pak prochází odstředivkou, která oddělí olej od vody. Při tomto procesu jsou teploty výrazně nižší než při jiných metodách získávání (udává se max. 25 °C). Proto si olej zachovává nádhernou vůni a zároveň jsou zachovány veškeré vitamíny a antioxidační látky prospěšné pro lidský organismus.

Obsahuje řadu esenciálních mastných kyselin, které jsou důležité pro imunitní systém a zdravý metabolismus. Má antibakteriální účinky a neobsahuje cholesterol.

maxresdefault

 Bio certifikace: CZ-BIO-002

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

20 LET ZKUŠENOSTÍ

Společnost Health Link s.r.o. se od svého vzniku v roce 2000 zabývá výrobou a distribucí doplňků stravy a dalších přírodních produktů jako jsou superpotraviny, veganské latte nápoje, rostlinné proteiny, jedlé oleje, přírodní sladidla, snídaňové kaše, smoothie, a to převážně v bio kvalitě.

Cílem naší společnosti je dopřát našim zákazníkům výrobky prvotřídní kvality originálních chutí, které svou konzumací obohatí jídelníček a přispějí tak k celkovému zdraví a zdravějšímu životnímu stylu.

Kvalita našich produktů je zajištěna pečlivým výběrem surovin, které pochází výhradně od prověřených dodavatelů dodržujících zásady kontrolovaného ekologického zemědělství. Všechny produkty jsou čistě přírodní, neobsahují přidaný řepný cukr, žádné konzervanty ani další přídatné látky. Jsou bez obsahu lepku, mléčné složky a jiných alergenů, tudíž jsou vhodné pro široký okruh konzumentů včetně osob s různým dietním omezením.  

POSTAVENÍ NA TRHU

Jedinečnost našich produktů a dlouhodobé zkušenosti společnosti vedly k vybudování silné pozice na evropském trhu. V současné době naši obchodní partneři pochází z mnoha evropských států, dodáváme zboží do Německa, Francie, Finska, Švédska, Norska, Islandu, Itálie, Španělska, Řecka, Belgie, Lucemburska, Estonska, Chorvatska, Slovinska, Srbska, Bosny a Hercegoviny, Polska, Slovenska, Ukrajiny, Bulharska a Maďarska.

Díky širokému produktovému portfoliu, vysoké flexibilitě a schopnosti reagovat na požadavky zákazníků naše obchodní vztahy neustále rozšiřujeme.

Od roku 2017 expandujeme i do zemí mimo Evropu – Chile, Indie a Singapuru.

INOVACE A VÝVOJ PRODUKTŮ

Silnou stránkou naší společnosti je flexibilita a adaptace na nové požadavky a preference trhu, s cílem maximálně uspokojit potřeby svých zákazníků.

Za tímto účelem bylo zřízeno vlastní vývojové oddělení, kde náš tým vysoce kvalifikovaných a zkušených pracovníků navrhuje a vyvíjí nové produkty podle vlastních originálních receptur.

Ocenění Superior Taste Award

Kvalitu a originalitu našich výroků dokazují i ocenění, získaná na mezinárodních soutěžích a výstavách.

V roce 2017 získal náš výrobek BIO Matcha latte nejvyšší ocenění „Superior Taste Award“ – zlatou medaili od mezinárodní organizace The International Taste & Quality Institute v Bruselu.

V roce 2018 získal náš výrobek Bio smoothie červená řepa taktéž nejvyšší ocenění „Superior Taste Award“ – zlatou medaili od mezinárodní organizace The International Taste & Quality Institute v Bruselu.

Cena Superior Taste Award je viditelnou značkou kvality, což svědčí o úspěchu společnosti jak na domácí, tak na mezinárodní úrovni.

ODDĚLENÍ KVALITY

Na kvalitu našich produktů a celého výrobního procesu dohlíží odborně kvalifikovaný personál s cílem zajistit kvalitní a zdravotně nezávadné výrobky až ke konečnému spotřebiteli. Oddělení managementu kvality zároveň také zajištuje odborné školení pracovníků potravin a dohlíží na důsledné plnění zásad systémů kvality podle platných legislativních požadavků.

Zajištění kvality a bezpečnosti produktů

Kvalitu našich výrobků zajištujeme prostřednictvím přísné certifikace. 

CERTIFIKÁTY

BIO certifikát

Firma Health Link, s. r. o. obdržela certifikát na produkci výrobků v BIO kvalitě, které jsou v souladu se zásadami pro ekologické zemědělství a tím splňují veškeré požadavky kladené na BIO výrobky.

Certifikát HACCP

Systém kritických bodů HACCP, který musí mít dle zákonných požadavků každý výrobce zaveden, je ve firmě Health Link, s. r. o. garantován certifikátem o zdravotní nezávadnosti výrobků.

Certifikáty IFS a KEZ

Objednávky v období 23.12.2021 - 2.1.2022 budou postupně vyřizovány od 3.1.2022. Děkujeme